• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025” Zespół Szkolno-Przedszkolny  uzyskał dofinansowanie   na zakup książek dla uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym na  realizację działań promujących czytelnictwo.

W ramach pozyskanych środków zakupiono do Publicznej Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego 199 książek i 3 czytniki e-book za sumę 5000  zł.

Przedszkole Wiejskie w Przemiarowie uzyskało wsparcie  w kwocie 3125 zł. W ramach pozyskanych środków zakupiono 244 książki, w tym książki dźwiękowe , sensoryczne , do nauki głoskowania dla przedszkolaków.

W ramach promocji czytelnictwa realizowane są dwa programy: „Starszy czyta młodszemu, duży czyta małemu” i „Podróże z legendą palcem po mapie”