Deklaracja dostępności
Zespól Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej https://zspprzemiarowo.edupage.org/
Data publikacji strony internetowej: 2023-09-01
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści
-
Niektóre zdjęcia na stronie nie posiadają opisów.
-
Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy zspprzemiarowo@wp.pl lub dzwoniąc do nas 236910952.
-
Strona nie posiada automatycznego systemu tłumaczenia na polski język migowy(PJM)
-
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako „nadmierne obciążenie” opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.
-
Strona nie posiada pętli indukcyjnej.
Działania zastępcze:
Do czasu wdrożenia rozwiązań systemowych na stronie w tym: pętli indukcyjnej dostępność będzie realizowana na zapotrzebowanie złożone przez wnioskodawców.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji cyfrowej: 2023-09-01.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez koordynatora ds. dostępności
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji cyfrowej: 2025-03-27.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Oświadczenie Dyrektora Zespołu:
Strona placówki będzie systematycznie udoskonalane w celu uzyskania pełnej dostępności cyfrowej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do Ewa Barbarska, mailowo zspprzemiarowo@wp.pl , telefonicznie – 236910952 lub korespondencyjnie z wykorzystaniem adresu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie, Przemiarowo 33, 06-100 Pułtusk
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
W zgłoszeniu podaj:
-
swoje imię i nazwisko,
-
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
-
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
-
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich [ https://www.rpo.gov.pl/pl ]
Placówka nie posiada osoby z uprawnieniami i umiejętnościami komunikowania się z osobami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi. Działania realizowane są w tym zakresie na wniosek.
Placówka nie posiada osoby z uprawnieniami i umiejętnościami tłumaczenia tekstu na język Brajla. Działania realizowane są w tym zakresie na wniosek.
Placówka posiada personel z uprawnieniami i umiejętnościami komunikowania się z osobami z niepełnosprawnością umysłową. Publikując treści dokumentów i komunikatorów, placówka bierze pod uwagę ich czytelność i prosty przekaz, który umożliwia zrozumienie treści przez osoby wymagające szczególnego wsparcia.
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie, Przemiarowo 33, 06-100 Pułtusk
Usytuowanie obiektu. Dojazdy i zewnętrzne ciągi komunikacyjne.
Placówka usytuowana jest we wsi Przemiarowo, przy drodze powiatowej Pułtusk-Karniewo. Przy pasie drogowym jest chodnik. Droga i chodnik nie posiadają barier architektonicznych. W bezpośrednim sąsiedztwie placówki znajduje się przystanek autobusowy, z którego korzystają uczniowie dojeżdżający do i ze szkoły oraz na basen.
W skład Zespołu wchodzą 2 budynki:
-
budynek Przedszkola Wiejskiego w Przemiarowie
-
budynek Publicznej Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Przemiarowie.
Na terenie posesji placówki usytuowane są:
-
parking – 11 miejsc, w tym 1 wydzielone i oznakowane dla osób wymagających szczególnego wsparcia.
-
dwa place zabaw bez barier architektonicznych
-
boisko szkolne- wielofunkcyjne – bez barier architektonicznych
Opis dostępności wejścia do budynków i przechodzenie przez obszar kontroli
Do budynku przedszkola prowadzi jedno wejście główne, zadaszone, wyposażone w domofon. Nie ma barier architektonicznych.
Do budynku szkoły prowadza 3 wejścia, w tym jedno główne od strony jezdni z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Przy wejściu głównym ustanowiony jest punkt kontrolny i sekretariat szkoły. Stały dyżur pełnią pracownicy placówki, którzy zapewniają kontrolę bezpieczeństwa i punkt informacyjny.
Opis dostępności korytarzy, schodów, wind i toalet dla osób niepełnosprawnych.
W parterowym budynku przedszkola nie ma barier architektonicznych (brak schodów). Placówka posiada 1 toaletę dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Są też świetlne oznakowania drogi ewakuacyjnej oraz tablica na miejscu zbiórki poza budynkiem.
W budynku szkoły korytarze , schody i balustrady są zgodne z wymogami prawa budowlanego i przepisów przeciwpożarowych, ale dla osób niepełnosprawnych ruchowo dostępne są tylko pomieszczenia na parterze. W szkole nie ma windy. Nie ma też toalety dla niepełnosprawnych ruchowo. Placówka posiada oznakowane drogi ewakuacyjne, wyznaczone i oznakowane miejsce zbiórki na zewnątrz budynku.
Opis dostosowań, np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych
W budynkach brak pochylni, platform, informacji głosowych i pętli indukcyjnych.
Informacje o prawie wstępu z psem asystującym
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność organizacyjno-informacyjna:
-
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Na terenie placówki jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Ze względu na konieczność ustalenia terminu kontaktu z tłumaczem czas kontaktu ustalono do 3 dni, a realizacji tłumaczenia do 7 dni. Dodatkowo w przypadku zebrań z rodzicami jest możliwość zatrudnienia tłumacza z zewnątrz.
-
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka Braille'a.
Na terenie placówki istnieje możliwość skorzystania z tłumacza usług języka Braille'a. Ze względu na fakt oczekiwania na tłumaczenie czas uzyskania odpowiedzi został odroczony do 3 dni, a realizacji tłumaczenia do 7 dni.
-
Informacja o możliwości dostosowania treści i komunikacji dla osób wymagających szczególnego wsparcia.
Na terenie placówki zatrudnieni są specjaliści, którzy posiadają kwalifikacje i umiejętności sporządzania treści pozwalających na komunikację z osobami z deficytami intelektualnymi.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Placówka zapewnia wszechstronną i dostosowaną do treści orzeczeń i opinii pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Dla osób ze szczególnymi potrzebami sporządzane są indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne (IPET). Szkoła prowadzi ponadto stałą obserwację i diagnozę postępów w nauce uczniów oraz ocenę ich zachowania, tak by na bieżąco dostosowywać metody, techniki i programy do realizacji zadań opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczych. Wszelkie działania w tym obszarze są podejmowane dla dobra dzieci/uczniów we współpracy z rodzicami/prawnymi opiekunami wyspecjalizowanymi instytucjami w szczególności by uniknąć stygmatyzacji czy dyskryminacji. Ponadto w placówce promuje się i wdraża działania włączające społeczność Zespołu do udzielania wsparcia osobom ze specjalnymi potrzebami.
Zespół ds. dostępności
Dyrektor Zespołu powołał zespół ds. dostępności, którego członkami są przedstawiciele wszystkich grup zawodowych i specjalności pedagogicznych występujących w placówce.
Zespół ds. dostępności został powołany w celu:
• stałego przeglądu i udoskonalenia obowiązujących w placówce procedur,
• sporządzania wieloletniego planu działań dostosowujących obiekty i funkcjonujące w nim systemy do warunków dostępności,
• wykonywania audytów wewnętrznych,
• opracowania alternatywnych metod wsparcia,
• nowelizacji deklaracji dostępności
Oświadczenia Dyrektora Zespołu w zakresie dostępności:
Oświadczenie sporządzono dn. 31.12.2020 r.
Data ostatniej aktualizacji deklaracji dostępności architektonicznej: 27.03.2025 r.
Kontakt do koordynatora ds. dostępności – Ewa Barbarska, tel. 23 6910952
Deklarację sporządzono na podstawie audytu wewnętrznego przeprowadzonego przez koordynatora ds. dostępności.
Deklaracja będzie podlegać aktualizacji jeżeli będą tego wymagać zmiany w zakresie dostępności.
-