• Jasełka w przedszkolu

• Dnia 19 grudnia dzieci przedszkolne wprowadziły rodziców i obecnych gości w świąteczną atmosferę przedstawiając jasełka pt. ,,Maleńka przyszła miłość". Po pięknym występie był czas na śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek.

• Wizyta Mikołaja

• W piątek nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście 🥰 Mikołaj ze swoją pomocnicą 🎄🎅 każde dziecko otrzymało prezent, a dzięki warsztatom z suchym lodem zrobiło się w sali magicznie. Dzieci były bardzo zafascynowane warsztatami z suchym lodem i szczęśliwe z powodu wizyty Mikołaja, który obdarował ich prezentami.

• Sukcesy przedszkolaków

• Jest nam niezmiernie miło poinformować że Julia i Iga Gabarskie z grupy Biedronki zdobyły (ex aequo) 1sze miejsce w konkursie na ECOlist do Mikołaja, a Filip Patrycy z grupy Motylki zdobył wyróżnienie. Odbiór nagród dn. 17.12 godz. 12-13 na Wigilii Miejsko-Powiatowej na rynku w Pułtusku. Gratulujemy!👏

• Plakaty edukacyjne wykonane przez uczniów klasy II

• Szczególną wartość edukacyjną mają plakaty wykonane przez uczniów. Dotyczy to zarówno plakatów sporządzanych w trakcie lekcji jako wynik pracy grupy. Warto zachęcać uczniów do wykonywania plakatów, które im samym lub innym uczniom pomogłyby w nauce. Tego typu plakaty mogą pokazać różne strategie uczenia się i zachęcić uczniów do refleksji nad poszukiwaniem optymalnych dla siebie technik nauki. Ważny przy tym jest nie tylko efekt końcowy, czyli skończony plakat, ale także proces jego tworzenia.

• Podróże z legendą- palcem po mapie.

• Dnia 07.12.2023r. odbyło się w grupie Biedronki spotkanie z cyklu Podróże z legendą - palcem po mapie. Dzieci wysłuchały legendy z Mazowsza,, Wars i Sawa". Następnie pokolorowaly Warszawską Syrenkę - herb stolnicy.

• Wizyta Eco Mikołaja

• Dziś odwiedził nas ECO Mikołaj, opowiedział jak dbać o naszą planetę i uświadomił jak być bardziej eco. Dzieci wręczyły mu wcześniej przygotowane listy, zaśpiewały świąteczną piosenkę. Było mnóstwo uśmiechu i radości. ECO Mikołajowi i jego pomocnikom dziękujemy za odwiedziny 🎅

Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych - ECO Pułtusk

• Gminna Gala Profilaktyki Lokalnej

• 29.11.2023r. uczennice kl.VII: Gabriela Czarnecka,J oanna Stańkowska oraz ich mamy- p.Wioleta Czarnecka i p.Teresa Stańkowska ,wzięły udział w X Gminnej Gali Profilaktyki Lokalnej w ZS nr 2 w Pułtusku. Podczas gali nasze reprezentantki wykazały się wiedzą z zakresu profilaktyki oraz doskonałą sprawnością fizyczną,co pozwoliło im wywalczyć trzecie miejsce na podium. Ogromne gratulacje ☺️

• Mikołajkowe Zawody Pływackie

• W sobotę, 2 grudnia br. na pływalni MOSiR odbyły się tradycyjnie Mikołajkowe Zawody Pływackie pod Patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka. Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice z klasy V, które zajęły czołowe miejsca.

I m w stylu klasycznym zajęła Zofia Kubicz,

II m w stylu dowolnym i III m w stylu grzbietowym zajęła Amelia Myszor.

Serdeczne gratulacje dla dziewczynek.