• Podróże z legendą- palcem po mapie

• Dnia 27.03.2024 r. odbyło się w grupie Biedronki spotkanie z panią bibliotekarką z cyklu "Podróże z legendą - palcem po mapie". Dzieci wysłuchały legendy "O Dziadku Solnym i magicznym młynku".

• Gramy zmysłami

• Dziś przedszkolaki z grupy Motylki 🦋 zrealizowały marcowe zadanie projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" pt. "Sensoryczna pisanka" 🥚

• Lekcja geografii inaczej

•  Tym razem powtórzenie informacji o formach ukształtowania terenu, typach jezior, rzekach miało charakter "bardzo" praktyczny :) Uczniowie przy użyciu masy solnej przygotowali makietę fragmentu terenu - znalazły się na niej m.in.: zlewisko, dwie rzeki główne wraz z dopływami, różne typy jezior, obszary nizinne, wyżynne i górskie :) Taka forma utrwalenia wiedzy przypadła uczniom do gustu 😉

• Gra planszowa o patronie szkoły

• Ostatnie dwa tygodnie były dla nas bardzo pracowite :) Nasza szkoła wykonywała kolejne zadanie IV Turnieju Szkół Rotmistrza - tym razem przygotowaliśmy grę planszową o patronie szkoły. 22 marca gra została wysłana do organizatorów :) Trzymajcie kciuki !!! 🫣👍👍

• Lekcja geografii w klasie VII

• Uczniowie udowodnili, że atrakcji turystycznych nie trzeba szukać wyłącznie za granicą naszego kraju :) Pokazali, że polskie miasta mają turystom wiele do zaoferowania :)

• Lekcja geografii w klasie VI

• Tym razem to każdy z uczniów zabrał nauczyciela oraz resztę klasy w podróż po wybranym przez siebie państwie Europy :) Utrwaliliśmy wiedzę o położeniu danego kraju na mapie Europy, przypomnieliśmy sobie nazwy stolic, poznaliśmy miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym :)

• Lekcja języka polskiego

• 25 marca uczniowie klasy IV żegnali się z lekturą pt. "Pinokio". Przypomnieli sobie najważniejszych bohaterów utworu oraz przygody pajacyka :)

• Historia komiksem opowiedziana

•

20 marca w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku podsumowano I Edycję konkursu „Historia komiksem opowiedziana” „Przyjaźń –ważna sprawa”, którego organizatorem jest ZS-P w Przemiarowie.

Patronat honorowy objął Burmistrz miasta Pułtusk – p. Wojciech Gregorczyk. Patronat medialny sprawował pułtuski portal informacyjny wpu24 w osobie p. Jarosława Kopcia, który ufundował 2 nagrody specjalne w naszym konkursie

Na konkurs wpłynęło 20 prac w 2 kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i KL. VII-VIII. Prace oceniło jury w składzie: p. Krystyna Wielgolewska –wieloletnia nauczycielka języka polskiego szkół pułtuskich, p. Bożena Potyraj – dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej

im. J. Lelewela , p. Andrzej Popowicz- dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku.

Komisja dokonała oceny prac, uwzględniając walory estetyczne i artystyczne, jakość i technikę wykonania, uwzględnienie środków wyrazu właściwych komiksowi, puentę zgodną z tematem konkursu.

Jury wyłoniło 8 laureatów:

I nagrodę w kategorii kl. IV-VI wywalczył Tomasz Grąbczewski uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

II m-ce zdobyła Natalia Gryc z PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku

III m-ce zdobył Antek Wawreczko również z PSP nr 3 w Pułtusku.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała praca Zuzanny Garbowskiej

z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

W kategorii klas VII-VIII jury przyznało tylko 2 nagrody główne i 2 wyróżnienia.

W tej kategorii jury nie wyłoniło I m-ca.

II m-ce w tej kategorii zdobyła Joanna Stańkowska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. rtm . W. Pileckiego w Przemiarowie

III m-ce uzyskała Gabriela Czarnecka- uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej

im. rtm . W. Pileckiego w Przemiarowie

Przyznano również 2 wyróżnienia, które otrzymały:

Nikola Gabriela Kamińska z PSP im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie oraz Julia Sierzan uczennica PSP im. rtm . W. Pileckiego w Przemiarowie

Miło nam poinformować, że nagrody specjalne portalu wpu24 otrzymali:

Bartłomiej Krysiak- uczeń PSP w Płocochowie oraz Amelia Myszor uczennica PSP

w Przemiarowie.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i liczymy na udział w kolejnej edycji.

• Konkurs matematyczny Kangurek

• Dnia 21.03.2024r. Kalina Siemek z grupy Biedronki wzięła udział w powiatowym konkursie matematycznym Kangurek 2024. Na 18 uczestników z całego powiatu zajęła 5 miejsce - tuż za laureatami, a było ich czworo. Gratuluję Kalina.

• Przedszkolaki witają wiosnę

• Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez dzieci. Nasze przedszkolaki również z radością świętowały ten dzień. Marzanna - zła Zima - zgodnie z tradycją została spalona, dzieci mówiły krótkie rymowanki i śpiewały piosenki. W drodze powrotnej Zielony Gaik - symbol wiosny zajął miejsce Marzanny i prowadził do przedszkola.

• Wycieczka

• W czwartek przedszkolaki wybrały się do kuźni kurpiowskiej w Pniewie, gdzie poznały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, zwiedziły dom wyposażony w sprzęt z dawnych lat, a także miały możliwość wykonać ciastka wielkanocne i ozdobić wydmuszki jajek.

• Warszawska Syrenka

• 13 marca trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Wszystkie dziewczynki zostały docenione przez komisję, a każda z nich otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej!!! :) Serdecznie gratulujemy 🥳😍

• Mądrze, Zdrowo i Cyfrowo

• 13 marca uczniowie klasy V: Konrad  Lesiński,  Aleksander Pawlikowski i Igor Sierzan wzięli udział w Gminnym Turnieju Umiejętności Cyfrowych zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Pułtusku.

Chłopcy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!