• Pasowanie na czytelnika

• 27 lutego uczniowie klasy I zostali uroczyście mianowani czytelnikami.  Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali krzyżówki, poznawali prośby książki, układali z sylab wyrazy związane z czytelnictwem i biblioteką. Na koniec spotkania każdy z młodych czytelników został obdarowany książką .

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 16 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Marcel Siemek I Wojciech Lesiński, uczeń klasy IV: Aleksander Stańkowski oraz uczniowie klasy V: Marcelina Kordowska, Hanna Oleksa i Aleksander Pawlikowski.

Miło nam poinformować, że troje uczniów zdobyło miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

II miejsce w kategorii klas I-IV zajął Marcel Siemek.

II miejsce w kategorii klas V-VIII zajęła Marcelina Kordowska.

III miejsce w kategorii klas V- VIII zajęła Hanna Oleksa.

Uczniowie będą już wkrótce reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla przedszkolaków. Również w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, któremu towarzyszyły kolorowe stroje i skoczna muzyka. Wszystkie zabawy były pełne radości i śmiechu a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń 🎉🎈🎊

• Nauka pierwszej pomocy

• 9 lutego 2024 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Poprowadzili je strażacy z OSP Głodowo pan Adrian Siemek i pan Mateusz Bieńkowski, ktory jest ratownikiem medycznym. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego, ćwiczyli układanie w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację z wykorzystaniem fantomów. Uczniowie ze starszych klas zostali zapoznani z działaniem defibrylatora AED.

Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Głodowo za ważną i ciekawą lekcję pierwszej pomocy.

• Podsumowanie I półrocza

• 8 lutego 2024 r. odbyło się zebranie podsumowujące pracę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w I półroczu r. szk. 2023/2024. Dyrektor Bożena Kościk przedstawiła prezentację podsumowującą wyniki nauczania i sukcesy uczniów w I półroczu oraz wydarzenia z życia przedszkola i szkoły.

Podczas zebrania uczennice z klasy V zaprezentowały swój występ nagrodzony II miejscem w Regionalnym konkursie języka angielskiego.

Wystąpiły również dziewczynki reprezentujące szkołę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego przedszkolaki z radością prezentowały wiersze, tańce i piosenki przygotowane specjalnie dla nich. Dopełnieniem tego spotkania był słodki poczęstunek. Jeszcze raz wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, spełnienia marzeń i pociechy z wnuków.

• Lekcja z kodami QR – fajna lekcja

• W czasie lekcji języka polskiego uczniowie klasy II zmierzyli się z m. in. z odczytywaniem kodów QR pod którymi ukryte zostały zadania. Podobno człowiek najlepiej uczy się przez działanie, zatem biorąc pod uwagę aktywność uczniów w czasie zajęć, możemy przypuszczać, że stali się oni prawdziwymi specjalistami od "Karnawału i tłustego czwartku". Wykorzystywanie kodów QR w szkole może stanowić ciekawą metodę dydaktyczną. Przede wszystkim wprowadza element ciekawości, rywalizacji i integracji. Ponadto pomaga utrwalić wiedzę klasy.

• "Zaczarowane zagrody" klasy II

• Podczas minionego tygodnia uczniowie klasy drugiej pracowali metodą projektu.

Tematem naszej pracy były bieguny, szczególnie Antarktyda i pingwiny.

Przerabialiśmy także lekturę A. i Cz. Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”.

Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne i piękne makiety własnych „Zaczarowanych zagród”.