• Wycieczka do Warszawy klas VI, VII i VIII

• 30 listopada klasy VI-VIII z wychowawcami zwiedziły w Warszawie Muzem Historii Polski. Odbyły spacer po Cytadeli w zimowej scenerii. Następnym punktem programu był stadion i Muzeum Legii. Uczniowie poznali historię klubu sportowego, obejrzeli trofea i pamiątki po słynnych piłkarzach. Mieli okazję zasiąść w strefie kibica, dziennikarza i vipa. Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Wzięliśmy udział w ciekawej lekcji historii "Na sarmackim dworze". Wieczorem podziwialiśmy iluminacje w Ogrodzie Świateł.

• Pasowanie na przedszkolaka

• 24 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci po raz pierwszy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski przekazał nowo pasowanym przedszkolakom życzenia oraz słodycze. Dzieci otrzymały również upominki, medale i dyplomy.

• Festiwal Tańca Ludowego Przedszkolaków

• W dniu 23.11.2023 roku dzieci z grupy Biedronki wystąpiły w VI Festiwalu Tańca Ludowego Przedszkolaków "Raz na ludowo ". onkurs odbył się w Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami integracyjnymi w Pułtusku. Dzieci wykonały układ taneczny do piosenki ludowej, "Przepióreczka" i zajęły III miejsce.

• Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

• Dnia 22 listopada 2023r. w Przedszkolu Miejskim Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku odbył się XII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Świat dziecięcych wartości, czyli wiersze z morałem”. Nasze przedszkole reprezentowała Gabriela Licka z grupy Motylki i Bartosz Obłudka z grupy Biedronki. Oboje spisali się wspaniale pięknie recytując wybrane przez siebie wiersze i otrzymali wyróżnienia w swoich kategoriach. Gratulujemy!

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i przeprowadzenie konkursu.

• Mistrzostwa Powiatu

• 15.11.2023r. w SSP w Gzach odbyły się Mistrzostwach Powiatu Pułtuskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drożyny: 2 dziewczynki z klasy VI i 2 chłopców z klasy VII

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pułtuskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt klas IV - VI Szkół Podstawowych zajęły Julia Stańkowska i Laura Tośka

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pułtuskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców klas VII - VIII Szkół Podstawowych zajęli Arkadiusz Kordowski i Ksawier Ausfeld

SERDECZNE GRATULACJE!!!

• Święto Niepodległości w przedszkolu

• Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki oddały hołd żołnierzom poległym w obronie naszego kraju zapalając znicze na grobie nieznanego żołnierza na pułtuskim cmentarzu. Dzieci wzięły również udział w Ogólnopolskiej Akcji #SzkołaDoHymnu

• Program profilaktyczny "Debata"

• Dnia 03.11.2023 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”, którego celem było m.in. wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków oraz kształtowanie umiejętności zdrowego stylu życia.

• Mistrzostwa powiatu pułtuskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

• 07.11.2023r w SSP w Gzach odbyły się Mistrzostwa powiatu pułtuskiego w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal.

Miło nam poinformować, że w kategorii dziewcząt klas IV- VI

I miejsce zajęła Julia Stańkowska kl. VI

w kategorii chłopców  klas VII- VIII

III miejsce zajął Arkadiusz Kordowski kl. VII

IV miejsce  Ksawier  Ausfeld

VI miejsce Aleks Zajączkowski

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

• Gramy zmysłami

• W roku szkolnym 2023/2024 grupa Motylki 🦋 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Gramy zmysłami". Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci oraz rozbudzanie kreatywności. Przedszkolaki wykonały pierwsze zadanie projektu, pt. ,,Sensoryczny tor przeszkód".

• Bal Wszystkich Świętych

• Dnia 31.10.2023r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych 😇 Dzieci przebrane w stroje nawiązujące do postaci świętych i aniołków świetnie wypadły w teście wiedzy religijnej, poznały krótkie historie życia niektórych świętych oraz wspaniale bawiły się i tańczyły. Część przedszkolaków, odwiedzając uczniów ze szkoły, wzięła udział w korowodzie Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyła również Pani Dyrektor. Na balu panowała wprost ,,nieziemska" atmosfera. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów oraz pyszny poczęstunek.