• Czwartek lekkoatletyczny

• 21 września odbył się II jesienny czwartek lekkoatletyczny.

II m Zofia Kubicz kl. V

I m Amelia Myszor kl. V

I m Laura Tośka kl. VI

skok w dal

I m Laura Tośka

III m Amelia Myszor

skok wzwyż

I m Katarzyna Stańkowska kl. IV

I m Zofia Kubicz kl. V

pchnięcie kulą

I m Julia Stańkowska kl. VI

• Święto Ziemniaka

• 25 września przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gąsiorowa na Święto Ziemniaka. Dzieci poznały historię ziemniaka, dowiedziały się jakie są jego odmiany, wykonały ziemniaczane stworzaki, obejrzały zabytkowe narzędzia rolnicze, brały udział w zawodach sportowych z ziemniakiem w roli głównej a na koniec świetnie bawiły się na placu zabaw.

• Samorząd Uczniowski

• Wyniki wyborów do Samorządu

Uczniowskiego

Dnia 25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą samorządu została Amelia Myszor z klasy piątej, zaś zastępcą Aleks Zajączkowski z klasy VII. Funkcję skarbnika będzie pełniła Joanna Stańkowska z klasy VII. Kandydatom gratulujemy zdobycia zaufania kolegów i koleżanek i życzymy wielu ciekawych inicjatyw, które uatrakcyjnią życie szkoły w bieżącym roku szkolnym.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września, wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Na początku dzieci odśpiewały hymn przedszkolaka, później był czas na zabawy ruchowe, tańce w rytm dziecięcych przebojów, zawody sportowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Najlepszą atrakcją dla przedszkolaków okazało się wypuszczenie balonów ze swoimi marzeniami. Na zakończenie tego dnia dzieci zjadły pyszny tort. W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego dziecka, mamy nadzieję, że dzień zostanie w pamięci naszych przedszkolaków na długo.

• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Uczniowie z klasy 8 mieli okazję podczas zajęć rozwijających zapoznać się z zasadą działania stacji lutowniczej, oraz spróbować swoich sił podczas samodzielnego lutowania.

• Czwartki lekkoatletyczne

• Medaliści I Jesiennego Czwartku Lekkoatletycznego rozegranego w ramach obchodów XXVI Dni Patrona Pułtuska – św. Mateusza – 14.09.2023 r

Dziewczęta: Rocznik 2012:

III m Myszor Amelia

600 m:

I m Myszor Amelia

W dal:

II m - Skok Gabriela

III m - Myszor Amelia

I m Kubicz Zofia

III m Bystrek Gabriela

Pił. palantowa:

III m Bystrek Gabriela

Rocznik 2013 i młodsze:

II m Lesińska Weronika

I m Sierzan Oliwia

II m Stańkowska Katarzyna

Pił. palantowa:

I m Sierzan Oliwia

II m Godlewska Amelia

Chłopcy: Rocznik 2013 i młodsi:

W dal:

III m Kordowski Wojciech

SERDECZNE GRATULACJE!!!

• Wyścig po historię

• Nasi uczniowie tradycyjnie wzięli udział w konkursie „Wyścig po historię”. Impreza ta została zorganizowana po raz 16 i wpisała się na stałe w obchody Dni Patrona Pułtuska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy siódmej: Joanna Stańkowska, Julia Sierzan, Ksawier Ausfeld i Aleks Zajączkowski. Podczas konkursu nasi uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą z historii Pułtuska oraz sprawnością fizyczną podczas biegu i strzału z łuku. Niestety nie udało się zająć miejsca na podium, lecz jak zwykle konkurs był doskonałą formą poznania historii naszych okolic. Dziękujemy naszym uczniom za udział i liczymy na I miejsce w przyszłorocznej edycji.

• Mały Bieg Mateuszowy z okazji XXVI Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

• 12 września na stadionie miejskim w Pułtusku odbył się Mały Bieg Mateuszowy. Uczniowie z klas: „0’, I, II,III, V i VI wzięli w nim udział. Miło nam poinformować, że uczennica klasy „0” Kalina Siemek zajęła I m w biegu na 50 m i klasy V Amelia Myszor zajęła II miejsce w biegu na 800 m. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.